Догляд за постільною білизною - sodda.com.ua

Догляд за постільною білизною

Розкриваємо секрети довголіття ваших комплектів

… і ось ви тримаєте в руках омріяний комплект постільної білизни. І саме зараз у більшості наших клієнтів постає питання: а як доглядати за постільною білизною, щоб вона довше “служила”?

Є декілька простих, але дієвих порад від нашого інтернет-магазину домашнього текстилю.


Перше прання

Перше, що необхідно – перед першим використанням обов’язково прополосніть або виперіть комплект на швидкій програмі не більше 30 градусів і 400-600 обертів на віджим. Можна додати невелику кількість вашого прального засобу. Це необхідно, по-перше, в цілях гігієни, адже ваш комплект пройшов довгий шлях виробництва і транспортування, тому спати на не випраній білизні ми дуже не радимо! А по-друге, перше прання надасть вашому комплекту м’якості та закріпить колір тканини.

Обов'язково, при пранні, необхідно вивертати підковдри та наволочки, а також, якщо є блискавка або ґудзики – обов’язково застібніть їх.

Прати постільну білизну з бавовни слід окремо від інших речей:

 1. для збереження м’якості бавовни;
 2. задля запобігання кошлатання тканини;
 3. для збереження насиченості кольору постільної білизни.

Подальше прання не вище 40 C у "делікатному режимі" з великою кількістю води. 


Сушіння постільної білизни

Після того, як ви випрали постіль, її треба одразу розвішати. Не залишайте у пральній машинці на довго мокру білизну, адже це може вплинути на насиченість кольору і якість тканини.

Сушити постільну білизну з бавовни ми радимо навиворіт, на невеликому ротязі і якомога далі від прямих сонячних променів, щоб тканина не вигорала на сонці. Відразу знімати, як тільки постіль висохне.

Намагайтесь не сушити постільну білизну у пральній машинці або використовуйте максимально делікатний режим сушки. Такий вид сушіння дуже негативно впливає на термін дії тканини, тому ми все ж радимо давати тканині самостійно висихати.


Прасування постільної білизни

Знаємо, що серед наших клієнтів є великі поціновувачі випрасованої білизни, тож ці рекомендації будуть для вас:

 • Прасуйте постільну білизну коли вона ще злегка волога, щоб запобігти пересушуванню тканини;
 • Прасуйте постіль в довжину, щоб зберегти правильну форму тканини;
 • Прасуйте на делікатних режимах з температурою не більше 150 градусів.

Секрети довгого життя постільної білизни

 • Регулярно змінюйте постільну білизну. Влітку краще раз на тиждень, а взимку раз на два тижні.
 • Обирайте якісні пральні засоби та уважно слідкуйте за дозуванням прального засобу. Хімічні домішки негативно впливають на структуру тканини, тому важливо додавати рекомендовану кількість порошку.
 • Періть постільну білизну відповідно до кольорів. Не слід одночасно прати світлі та темні комплекти разом.
 • Не слід прати постільну білизну із натуральної бавовни з іншими синтетичними речами, оскільки вони псують волокна бавовни.
 • Якщо постіль сильно забруднилась, краще попередньо замити плямовивідником місце забруднення, а потім прати дотримуючись температурного режиму. 
 • Не використовуйте засоби для відбілювання, адже вони псують бавовняну тканину.

Дотримуючись цих простих правил, ваш ідеальний комплект постільної білизни прослужить вам 300-400 циклів прання. 


А тепер бонус для тих, хто уважно читає до кінця та особиста рекомендація нашого магазину: якщо ви хочете, щоб білизна завжди приємно пахла, складаючи її у шафу, сховайте поруч ароматичне саше з улюбленим ароматом:)